Zaangażowanie

- Młodzieżowy turniej piłkarski w Piasecznie z okazji otwarcia boiska ze sztuczną nawierzchnią - wsparcie przedsięwzięcia oraz Mawi sponsorem głównej nagrody
- KS Ursus rocznik 2006 - Mawi sponsorem drużyny
- www.pilkarskietalenty.com - Wspieramy portal, który powstał z myślą o niesieniu pomocy młodym zawodnikom w ich rozwoju oraz kształtowaniu dalszej kariery
- Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa

Pierwsze rozgrywki zostały zainaugurowane w czerwcu 1996 r., a pierwszy finał odbył się we wrześniu 1996 r. Turniej przeznaczony był dla dziewcząt i chłopców do lat 11 zrzeszonych w Uczniowskich Klubach Sportowych. W rozgrywkach turniejowych uczestniczyło tysiące drużyn oraz dziesiątki tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Turniej odbywał się corocznie. Zwycięzcy eliminacji z 49 okręgów w całej Polsce, drużyna dziewcząt i drużyna chłopców, brały udział w rozgrywkach w 8 makroregionach podczas letnich obozów sportowych. Po osiem najlepszych ekip, z każdego makroregionu, spotykało się w ogólnopolskim finale turnieju. Dla wszystkich uczestników finałów przewidziane były nagrody fundowane przez sponsorów, szczególnie atrakcyjne dla drużyn zajmujących miejsca na podium. Medaliści premiowani byli m.in. wycieczkami do Brazylii, Legolandu, Disneylandu, obozami sportowymi w Polsce i za granicą.

W 2014 roku Turniej im. Marka Wielgusa oraz "Z podwórka na stadion" połączyły się i rozgrywki będą obejmować trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.

Marek Wielgus - artysta, fotograf, właściciel pierwszego w Polsce Laboratorium Fotografii Profesjonalnej, poseł na Sejm, przewodniczący sejmowej Komisji do spraw Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu, wieloletni prezes Warszawskiego Centrum Fotografów, sponsor drużyny piłkarskiej Polonia Warszawa.
W latach 1982 - 1990 był współpracownikiem tygodnika „Sportowiec”, a następnie wydawcą pisma sportowego „Mecz”. Największą pasją Marka Wielgusa była fotografia sportowa, którą uprawiał przez wiele lat. Jako fotoreporter uczestniczył w czterech mistrzostwach świata w piłce nożnej. Plonem jego pobytu na turnieju w Hiszpanii była wystawa fotograficzna „Mundial bez akredytacji” eksponowana w ponad trzydziestu krajach. Po mistrzostwach we Włoszech wraz ze Zbigniewem Bońkiem wydał album „Italia 90”. Znaczącym osiągnięciem Marka Wielgusa była także wystawa fotografii z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Lillehammer '94. Album „World Cup '94” zawiera wybór najlepszych zdjęć wykonanych przez Autora na XV Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w USA.
W Sejmie był przewodniczącym Komisji Młodzieży, Kultury Fizycznej i Sportu, przewodniczącym Komisji ds. Sportu Wyczynowego, zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do Rozpatrzenia Projektów Ustawy o Ustroju Samorządności Warszawy. Był też członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Postępu Technicznego oraz Komisji Sportów Zagranicznych. Z jego inicjatywy i przy jego zaangażowaniu Parlament przyjął dwie kluczowe dla środowisk sportowych ustawy:
a) o Kulturze Fizycznej
b) o Grach Losowych - której modyfikacja umożliwia finansowanie polskiego sportu.
Poza działalnością w Sejmie, uczestniczył w kilku innych ciałach o znaczeniu ogólnopolskim, pełniąc w nich odpowiedzialne funkcje. Między innymi był założycielem Fundacji Rozwoju Wychowania Fizycznego, mającej na celu wspieranie rozwoju fizycznego w szkołach.
Od momentu utworzenia zasiadł w Radzie Programowej TVP S.A. Był członkiem Społecznej Rady ds. Sportu i Wychowania Fizycznego przy Prezydencie Lechu Wałęsie. Od roku 1995 był wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, najbardziej masowego i najpopularniejszego sportu w Polsce.
Jego tragiczna śmierć w katastrofie lotniczej w dniu 6 lutego 1996 r. u wybrzeży Dominikany była dramatem nie tylko dla Jego najbliższej rodziny. W naszej pamięci pozostanie przede wszystkim jako współzałożyciel pierwszych uczniowskich klubów sportowych specjalizujących się w piłce nożnej oraz jako wielki przyjaciel dzieci i młodzieży.